Strefa wiedzy

Olej z ogórecznika - jako jedyny zawiera znaczną ilość kwasu gamma-linolenowego (GLA), który wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Właśnie z tego powodu olej z ogórecznika jest obecnie stosowany w zmniejszaniu objawów wielu chorób zapalnych i zaburzeń związanych z wiekiem, w tym zapalenia stawów, atopowego zapalenia skóry oraz różnorodnych chorób układu oddechowego.

Jednocześnie zawartość GLA wspomaga funkcjonowanie skóry, poprawia jej nawilżenie, łagodzi objawy egzemy, trądziku i innych zmian skórnych.

Działanie oleju z ogórecznika porównywane jest nawet do dziąłania masci sterydowych! olej z ogórecznika wykazywał także w badaniach działanie antynowotworowe.

GLA z ogórecznika mogą również pomóc w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała. GLA powoduje bowiem większą akumulację tłuszczu brunatnego, ale mniej białego. Naukowcy udowodnili, że ludzie szczupli mają więcej brązowego tłuszczu, niż osoby z nadwagą lub otyłością, dlatego jest to zjawisko korzystne.

 

Zapraszamy Państwa do naszych Zielarni Dr.Optima w Chełmie i Lubinie.