Strefa wiedzy

Olej z pestek dyni - od dawna w medycynie ludowej był znany i stosowany jako znakomity środek na pasożyty przewodu pokarmowego, na prostatę i stany zapalne dróg moczowych, infekcje górnych dróg oddechowych, a także alergie. 

Zabieramy Państwa w magiczną podróż kulinarną na Bliski Wschód! Rozsmakujmy się w gorącej kuchni arabskiej, tureckiej, izraelskiej, czy też perskiej. Sięgnijmy po to, co zdrowe i smaczne.Ta wycieczka będzie rajem dla naszego podniebienia.

Nasiona chia to ostatnio bardzo modny dodatek do diety. Używany może być praktycznie do każdego dania, gdyż nie zmienia smaku potrawy. Reklamowany jako złoty środek na odchudzanie. Czy jednak warto ulegać modzie i włączyć do diety egzotyczne nasiona chia? Przekonajmy się!

Pij mleko - będziesz wielki! Ten popularny slogan reklamowy zna chyba każdy z nas. Czy jednak jest to prawda? Czy każdy z nas powinien codziennie pić chociaż jedną szklankę mleka? A może mleko jest dobre tylko i wyłącznie dla noworodków?

Aronia czarna to antidotum na choroby cywilizacyjne: nadciśnienie, miażdżycę, nowotwory i schorzenia oczu. Jest to roślina pochodząca z Ameryki północnej należąca do tej samej rodziny co jarzębina. Mimo, że owoce aronii wyglądają niepozornie, te małe czarne kuleczki to prawdziwa bomba witaminowa.

W ostatnim czasie sporo słyszy się o cudownych właściwościach zielonej kawy. Uważana jest za skuteczny środek odchudzający, obniżający ciśnienie oraz stężenie glukozy we krwi.