Aktualności

Wokół tematu odchudzania narosło wiele mitów. Co jeść, a czego nie żeby schudnąć? W jakich proporcjach? Czy warto stosować popularne w sieci diety? I czy suplementy diety naprawdę działają? Tyle samo co pytań pojawia się odpowiedzi. My spróbujemy podać pewne fakty, co do których nie ma wątpliwości.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

The National Weight Control Registry, organizacja, która waży i mierzy Amerykanów od lat, stworzyła nowoczesne pojęcie odchudzania, które definiowane jest jako skuteczna redukcja masy ciała. Zgodnie z tą definicją za skuteczne odchudzanie można uznać spadek masy ciała o 10% i utrzymanie tego efektu przynajmniej przez rok. Niestety jak się okazuje tylko 20% osób się to udaje, więc z góry możemy obalić mit, że stosowanie restrykcyjnych diet gwarantuje sukces.

Kluczem do znalezienia się w grupie 20% osób, które mogą pochwalić się utrzymaniem efektów odchudzania jest przestrzeganie podstawowych zasad powstrzymujących tzw. efekt jojo. Po zakończeniu stosowania diety odchudzającej warto jeszcze przez kilka miesięcy przestrzegać diety o obniżonej zawartości energii o 300-400 kcal w odniesieniu do zapotrzebowania. Dodatkowo regularność w spożywaniu posiłków i jedzenie śniadań. Można by pomyśleć, że to oczywiste zasady jednak, jak wynika z badań osoby otyłe często mają zwyczaj pomijania śniadań. Posiłki zaczynają spożywać od wczesnego popołudnia do chwili, gdy pójdą spać, a to podstawowy błąd. Śniadanie powinniśmy jeść zawsze, bo to źródło energii, którą jesteśmy w stanie w ciągu dnia spalić. To co zjemy zwłaszcza przed pójściem spać po prostu się odłoży.

Jak to jest z tymi suplementami?

Skuteczne suplementy na odchudzanie pomagają usprawnić metabolizm i hamują wchłanianie cukrów i tłuszczów do przewodu pokarmowego. Mimo że należy pamiętać, że suplementy jedynie wspomagają odchudzanie, a nie odchudzają warto wiedzieć, które z wykorzystywanych w nich składników mają potwierdzone działanie.

Wyciąg z zielonej herbaty, stosowany w suplementach takich jak np. Chrom z zieloną herbatą na odchudzanie polega na blokowaniu magazynowania tłuszczu w tkance tłuszczowej, zwiększeniu produkcji ciepła, usprawnieniu metabolizmu i redukcji zmagazynowanego tłuszczu. Suplementy bogate w wyciąg z zielonej kawy dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, ograniczają wchłanianie cukrów przez układ pokarmowy, wpływają korzystnie na metabolizm wątroby, a dzięki temu tłuszcz spalany jest intensywniej. Z kolei produkty z ekstraktem z jagód acai np. napój owocowy czy koktajl przyspieszają metabolizm i usprawniają spalanie tkanki tłuszczowej. Posiadają również właściwości oczyszczające organizm z toksyn, wzmacniają odporność i dzięki zawartości antyoksydantów spowalniają proces starzenia się.

We wspieraniu diety odchudzającej mogą pomóc również dostępne w Zielarni Dr. Optima zielona kawa i herbata do picia, a także zioła ojca A.Cz. Klimuszko na odchudzanie forte w kapsułkach albo herbatki ojca A.Cz. Klimuszko wspierające zgrabną sylwetkę (do zaparzania w saszetkach). Stosowanie tego typu produktów przy dobrze zbilansowanej diecie i ćwiczeniach z pewnością nie zaszkodzi, jednak warto pamiętać, że niepodważalnymi czynnikami gwarantującym skuteczność odchudzania jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i systematyczność.

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie zawsze jednak dobrze wpływa na wygląd ciała. Konsekwencją odchudzania bywają bowiem rozstępy albo utrata elastyczności skóry. Znienawidzony cellulit pojawia się natomiast niezależnie od tuszy. W takich wypadkach kosmetyki mogą okazać się pomocne. Warto sięgać po produkty wyszczuplające zawierają w składzie substancje, które wspomagają metabolizm skóry i uelastyczniają ją. Sprawdzonymi oraz skutecznymi produktami są kosmetyki firmy Elacyt.

Stosowanie tego typu produktów przy dobrze zbilansowanej diecie i ćwiczeniach z pewnością nie zaszkodzi, jednak warto pamiętać, że niepodważalnymi czynnikami gwarantującym skuteczność odchudzania jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i systematyczność.

 

Zapraszamy Państwa do naszych Zielarni Dr.Optima.